Az ECHA egy veszélyes vegyi anyagot vett fel a jelöltlistára

Az ECHA egy veszélyes vegyi anyagot vett fel a jelöltlistára

ECHA/NR/24/29

2024. november 7-én az Európai Vegyianyag-ügynökség (ECHA) felvette a trifenil-foszfátot a különös aggodalomra okot adó anyagok jelöltlistájára, így a jegyzékbe felvett felvételek száma 242-re emelkedett. Ez a lista olyan vegyi anyagokat tartalmaz, amelyek jelentős kockázatot jelentenek az emberi egészségre vagy a környezetre, és a vállalatoknak kezelniük kell ezeket a kockázatokat azáltal, hogy tájékoztatják a fogyasztókat és a fogyasztókat a biztonságos felhasználásról.

A trifenil-foszfát részletei

A 204-112-2 EK-számú és CAS-számú: 115-86-6 trifenil-foszfát endokrin károsító tulajdonságai miatt került fel a listára, amelyek hatással lehetnek a környezetre. Ezt a vegyi anyagot általában égésgátlóként és lágyítószerként használják polimer készítményekben, ragasztókban és tömítőanyagokban. Eredetileg júniusra tervezték megvitatni, de a veszélyes tulajdonságaival kapcsolatos jelentős új információk megjelenése miatt októberre halasztották.

Jogi kötelezettségek és következmények a vállalatok számára

A trifenil-foszfát felvétele a jelöltlistára új jogi kötelezettségeket ró a vállalatokra a REACH-rendelet értelmében:

  • Tájékoztatási követelmények: Ha egy árucikk a jelöltlistán szereplő SVHC-t 0,1 tömegszázalékot meghaladó koncentrációban tartalmaz, a szállítóknak tájékoztatniuk kell az ügyfeleket és a fogyasztókat a biztonságos felhasználási gyakorlatról. A fogyasztóknak joguk van érdeklődni az SVHC-k termékekben való jelenlétéről.
  • Az ECHA értesítése: Az importőröknek és az árucikkek előállítóinak a jegyzékbe való felvételt követő hat hónapon belül értesíteniük kell az ECHA-t, ha termékeik különös aggodalomra okot adó anyagot tartalmaznak.
  • A biztonsági adatlap (SDS) frissítései: Az EU és az EGT szállítóinak frissíteniük kell a biztonsági adatlapot minden olyan termék esetében, amely tiszta formában vagy keverékben tartalmaz a jelöltlistán szereplő anyagokat.

Ezenkívül a hulladékokról szóló keretirányelv értelmében a vállalatoknak értesíteniük kell az ECHA-t, ha árucikkeik 0,1%-ot meghaladó koncentrációban tartalmaznak különös aggodalomra okot adó anyagokat. Ezek az információk ezután bekerülnek az ECHA SCIP adatbázisába (Substances of Concern In Products), biztosítva a nyomonkövethetőséget.

Ezenkívül a különös aggodalomra okot adó anyagokat tartalmazó termékek nem jogosultak az uniós ökocímkére, amely a kisebb környezeti hatású termékeket népszerűsíti.

A kozmetikai termékekben található veszélyes vegyi anyagok

A kozmetikai termékekben található veszélyes vegyi anyagok

ECHA/NR/24/28


2024. október 30-án az Európai Vegyianyag-ügynökség (ECHA) közzétette egy kísérleti végrehajtási projekt eredményeit, amelyekből kiderült, hogy az ellenőrzött kozmetikai termékek 6%-a tartalmazott a POP-ok és a REACH-rendelet értelmében tiltott veszélyes vegyi anyagokat.

A projekt keretében az Európai Gazdasági Térség (EGT) 13 országának hatóságai mintegy 4 500 kozmetikai terméket vizsgáltak meg. A fő hangsúly a perfluoroktánsav (PFOA), a hosszú láncú perfluorkarbonsavak (PFCA-k), valamint a D4 és D5 ciklikus sziloxánok azonosítása volt az összetevők listáján. Ezek közül 285 termékről állapították meg, hogy tiltott veszélyes anyagokat tartalmaz, többek között:

  • Perfluorononil-dimetikon
  • Perfluoroktilil-trietoxiszilán
  • Perfluorononil-karboxidecil-PEG-10 dimetikon
  • Ciklopentasziloxán (D5), ciklometikon (D4, D5, D6 keveréke), ciklotetrasziloxán (D4)

Ezek a vegyi anyagok tiltottak a kozmetikumokban, mivel a környezetben tartósan megmaradó szerves szennyező anyagokként (POP-ok) vagy (nagyon) perzisztensként, (nagyon) bioakkumulatívként és mérgezőként (PBT/vPvB) azonosítják őket, amelyek káros hatással vannak az emberi egészségre és a környezetre. Például a perfluorononil-dimetikon PFOA-vá és más perzisztens savakká bomlik, míg a D4 és D5 felhalmozódik a környezetben és mérgező a reprodukcióra.

A végrehajtó hatóságok intézkedéseket hoztak a nem megfelelő termékek piacról való kivonására, és az esetek felében folyamatban van a vizsgálat.

Új jogszabályok Ukrajnában: biocidok, CLP és REACH

Új jogszabályok Ukrajnában: biocidok, CLP és REACH

Ukrajna jelenleg integrálja a nemzeti jogszabályokat az európai szabványokkal a vegyi anyagok szabályozása terén. 2024-ben három új rendelet végrehajtását tervezik, amelyek a biocidokra, a vegyipari termékek osztályozására, címkézésére és csomagolására (CLP), valamint a vegyi anyagok regisztrálására, értékelésére és korlátozására (REACH) vonatkozó szabályokra vonatkoznak. E jogszabályok célja a kémiai biztonság javítása, a közegészség és a környezet védelme.

A biocid termékekről szóló törvény

A biocid termékekről szóló ukrán törvény, amely 2024-ben lép hatályba, szigorú ellenőrzést vezet be a biocidok előállítása, behozatala és felhasználása felett. Meghatározza a biocid termékek forgalomba hozatal előtti regisztrálásának követelményeit, és megfelel az 528/2012/EU európai rendeletnek. A törvény kötelezi a biocid termékeket használó vállalkozásokat biztonságuk biztosítására, valamint az értékesítési engedély megszerzésére. Előírja a környezetre és az emberi egészségre gyakorolt hatás kötelező értékelését.

CLP műszaki előírások

2024. május 10-én Ukrajna Minisztertanácsa jóváhagyta a vegyipari termékek osztályozásáról, címkézéséről és csomagolásáról szóló új technikai szabályzatot (UA-CLP), amely hat hónappal a közzététele után lép hatályba. Ez a rendelet megfelel az európai CLP-rendeletnek, és az ENSZ vegyi anyagok osztályozásának globálisan harmonizált rendszerén alapul. Az UA-CLP arra kötelezi a gyártókat és importőröket, hogy a követelményeknek megfelelően gyűjtsenek információkat a vegyi anyagok, címkék és csomagolási termékek veszélyes tulajdonságairól.

REACH-törvény

A Környezetvédelmi Minisztérium által kidolgozott „UA-REACH” törvénytervezet kormányzati jóváhagyásra vár, és 2024 végén lép hatályba. A törvény szabályokat állapít meg az ukrán piacon használt vegyi anyagok regisztrálására, értékelésére és engedélyezésére a potenciálisan veszélyes vegyi anyagok megelőzése érdekében. Az európai REACH-rendelethez hasonlóan arra kötelezi a vállalkozásokat, hogy végezzék el a vegyi anyagok hatásainak teljes elemzését, értékeljék a biztonságot és biztosítsák az európai szabványoknak való megfelelést.

Ezek a szabályozások a kémiai biztonság új szintjét biztosítják Ukrajna számára, integrálva piacát az európai piaccal.

Az Európai Bizottság javaslata: az átmeneti időszak meghosszabbítása és új iránymutatás az EUDR számára

Az Európai Bizottság javaslata: az átmeneti időszak meghosszabbítása és új iránymutatás az EUDR számára

Az Európai Bizottság jelentős lépést tett az erdőirtásról szóló uniós rendelet (EUDR) végrehajtása felé, amelynek célja az erdőirtás globális megelőzése az európai piacra belépő vagy onnan exportáló termékek szabályozásával.

Az EUDR-követelmények végrehajtásának meghosszabbított határideje

Az új rendeletek bevezetésével kapcsolatos kihívásokra válaszul az Európai Bizottság javasolta a rendelethez való alkalmazkodás határidejének meghosszabbítását. A nagy- és középvállalkozásoknak 2025. december 30-ig, a kis- és mikrovállalkozásoknak pedig 2026. június 30-ig kell  teljes mértékben végrehajtaniuk az EUDR-követelményeket. A további 12 hónapot átmeneti időszakként kell felhasználni. A javaslat elfogadása esetén a vállalkozóknak lesz idejük a kellő gondosság elvén alapuló rendszerek bevezetésére, amelyek garantálják, hogy ellátási láncaik mentesek legyenek az erdőirtástól.

Új iránymutatások és célzott informatikai rendszer biztosítása

A határidő meghosszabbításával párhuzamosan az Európai Bizottság aktualizált iránymutatásokat és a nemzetközi együttműködés keretét is kiadta. Ezek az iránymutatások egyéb dolgok m.in tisztázzák a rendelet kulcsfontosságú fogalommeghatározásait, például a gazdasági szereplő, a kellő gondosság és a forgalomba hozatal fogalmát, valamint a jogi követelményeket és határidőket. Emellett a kkv-k enyhébb szabályokra és egyszerűsített kötelezettségekre számíthatnak. 

Ahogy korábban bejelentettük, idén decemberben egy teljesen működőképes informatikai rendszer áll majd rendelkezésre, amelyben a vállalkozók átvilágítási nyilatkozatokat nyújthatnak be. Ezért már a rendelet hatálybalépése előtt is lehetőség lesz a nyilvántartásba vételre és a dokumentumok elküldésére.

A nemzetközi együttműködés stratégiai kerete

A Bizottság stratégiája kiemeli a nemzetközi együttműködést, elismerve, hogy az erdőirtás globális probléma, amely összehangolt választ igényel. Ezért a világ legtöbb országát „alacsony kockázatú” országnak minősítik. Ennek célja a magas kockázatú országokkal való együttműködés az EUDR-előírások betartásának elősegítése érdekében. Ezeket a célkitűzéseket m.in a következők valósítják meg:

  • a fenntartható mezőgazdasági gyakorlatok és az erdőirtásmentes ellátási láncok előmozdítása világszerte, valamint
  • az emberi jogi elvek, különösen az erdőirtás által érintett őslakos közösségek jogainak integrálása.
Az EUDR jelentősége

Az erdőirtásról szóló uniós rendelet az éghajlatváltozás elleni küzdelem kulcsfontosságú eszköze, amelynek célja az EU globális erdőirtáshoz és erdőpusztuláshoz való hozzájárulásának csökkentése. Az erdők létfontosságú szerepet játszanak a szén-dioxid megkötésében, és pusztulásuk felgyorsítja a globális felmelegedést és a biológiai sokféleség csökkenését. E rendelet sikere az EU, a vállalkozások és a nemzetközi partnerek közötti együttműködéstől függ, különösen az erdőirtás által leginkább érintett régiókban. A vállalatok számára az EUDR-nek való megfelelésre elkülönített többletidő célja, hogy megkönnyítse az erdőirtásmentes ellátási láncokra való zökkenőmentes és hatékony átállást, miközben biztosítja, hogy a környezeti fenntarthatóság kéz a kézben járjon a globális kereskedelemmel.

https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/hu/ip_24_5009

A környezetben tartósan megmaradó szerves szennyező anyagokra vonatkozó korlátozások aktualizálása

A környezetben tartósan megmaradó szerves szennyező anyagokra vonatkozó korlátozások aktualizálása

Szeptember végén az Európai Bizottság aktualizálta a környezetben tartósan megmaradó szerves szennyező anyagokról szóló, 2019. június 20-i (EU) 2019/1021 európai parlamenti és tanácsi rendelet I. mellékletét. A naprakésszé tétel az I. mellékletben szereplő két anyagra vonatkozik:

  1. Metoxiklór – legfeljebb 0,01 mg/kg koncentráció, ha metoxiklór van jelen anyagokban, keverékekben vagy árucikkekben.
  2. Hexabróm-ciklododekán – koncentrációja legfeljebb 75 mg/kg, ha anyagokban, keverékekben vagy árucikkekben van jelen, vagy égésgátló termékek része; és 100 mg/kg vagy annál alacsonyabb koncentráció, ha újrahasznosított polisztirolt használnak EPS és XPS anyagok előállításához.

A korlátozás célja az emberi egészség és a környezet védelme a környezetben felhalmozódó és a környezetben tartósan maradó, környezetben tartósan megmaradó szerves szennyező anyagok mielőbbi kiküszöbölése, termelésük, felhasználásuk és forgalomba hozataluk csökkentése, valamint csökkentése révén.

A környezetben tartósan megmaradó szerves szennyező anyagnak tekintett vegyi anyagokat peszticidek, ipari vegyi anyagok, valamint a lebomlási és égési folyamatok melléktermékei tartalmazhatják.

Hadd emlékeztessük Önöket arra, hogy a rendelet a mellékletekben felsorolt fenntartásokkal tiltja az I. mellékletben felsorolt anyagok saját formájukban, keverékekben vagy árucikkekben történő gyártását, forgalomba hozatalát és felhasználását.

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/TXT/PDF/?uri=OJ:L_202402570

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/TXT/PDF/?uri=OJ:L_202402555

A Bizottság (EU) 2024/2570 felhatalmazáson alapuló rendelete (2024. július 22.) az (EU) 2019/1021 európai parlamenti és tanácsi rendeletnek a metoxiklór tekintetében történő módosításáról

Felhatalmazáson alapuló rendelet – EU – 2024/2570 – HU – EUR-Lex (europa.eu)

A Bizottság (EU) 2024/2555 felhatalmazáson alapuló rendelete (2024. március 21.) az (EU) 2019/1021 európai parlamenti és tanácsi rendeletnek a hexabróm-ciklododekán tekintetében történő módosításáról

Felhatalmazáson alapuló rendelet – EU – 2024/2555 – HU – EUR-Lex (europa.eu)

Az Ekotox Chemicals Management weboldalai: https://ekotox.hu/vegyianyag-kezeles/

REACH konferencia 2024: https://ekotoxtraining.com/events/reach-conference-2024/

A méregtelenítő központok (NTIC/PCN) értesítéseinek 2025. január 1-jétől harmonizált formátumban kell történniük.

A méregtelenítő központok (NTIC/PCN) értesítéseinek 2025. január 1-jétől harmonizált formátumban kell történniük.

Közeledik a toxikológiai központok értesítésére vonatkozó átmeneti időszak vége. Ez azt jelenti, hogy 2025. január 1-jétől az uniós piacon forgalomba hozott veszélyes keverékekre vonatkozó valamennyi bejelentésnek az osztályozásról, címkézésről és csomagolásról (CLP) szóló rendelet VIII. melléklete szerinti harmonizált formátumban kell történnie.

Az átmeneti időszak lehetővé tette a vállalatok számára, hogy veszélyes keverékeiket továbbra is nem harmonizált nemzeti követelményeknek megfelelően hozzák forgalomba. 2025. január 1-jétől ezek a beadványok már nem felelnek meg a CLP-rendeletnek.

Ha a vállalatok ezen időpontot követően is forgalomba kívánják hozni ezeket a keverékeket, a VIII. mellékletben előírtak szerint új bejelentést kell benyújtaniuk, és a címkén fel kell tüntetniük az egyedi formulaazonosítót (UFI). Az ECHA azt javasolja a bejelentőknek, hogy információik harmonizált formátumban történő elkészítéséhez és benyújtásához használják az ECHA benyújtási portálját.

Ha segítségre van szüksége, keresse fel a toxikológiai központ honlapjának támogatási oldalát, vagy forduljon nemzeti információs szolgálatához vagy az ECHA ügyfélszolgálatához.

Az OECD új kiadványa a veszélyes anyagok kikötői területeken történő kezeléséről

Az OECD új kiadványa a veszélyes anyagok kikötői területeken történő kezeléséről

A vegyi balesetek megelőzésének biztosítása a veszélyes létesítményekben a vegyi anyagok kezelésének kulcsfontosságú eleme.

Ez a dokumentum a veszélyes anyagok kikötői területeken történő kezeléséről szóló 2023. évi OECD-szeminárium-sorozaton alapul. Az első szeminárium országokból származó példákat tartalmazott kikötőik működéséről a veszélyes anyagok kezelése tekintetében. A második a kikötői területeken előforduló vegyi balesetek kezelésének elemeire összpontosított. E megbeszélések eredményeit itt egyesítjük a vegyi anyagokkal kapcsolatos balesetek, a kikötői területek kockázatainak és biztonságának kezelésével kapcsolatos fő kihívásokkal, valamint a javítás lehetséges eszközeivel.

OECD-dokumentum linkje: https://www.oecd-ilibrary.org/environment/management-of-hazardous-substances-in-port-areas_5d09ac8a-en

Az Ekotox Chemicals Management weboldalai: https://ekotox.hu/vegyianyag-kezeles/

Az EU új PFHxA-korlátozásokat fogadott el a REACH keretében

Az EU új PFHxA-korlátozásokat fogadott el a REACH keretében

Az Európai Bizottság a REACH-rendelet keretében új korlátozásokat vezetett be az undekafluor-hexánsav (PFHxA) és rokon anyagok használatának korlátozására. Ezek a per- és polifluorozott alkil-anyagok (PFAS) csoportjába tartoznak, amelyeket „örök vegyi anyagoknak” neveznek a környezetben való perzisztenciájuk és a lebomlással szembeni ellenállásuk miatt. Az új rendeletek célja a különböző fogyasztási cikkekben általánosan használt PFHxA-hoz kapcsolódó egészségügyi és környezeti kockázatok csökkentése.

A korlátozások hatálya

A PFHxA-korlátozás azokra a területekre összpontosít, ahol a kockázatokat nem ellenőrzik megfelelően, és rendelkezésre állnak alternatívák. A korlátozás olyan termékeket érint, mint:

  • Textil
  • Élelmiszer-csomagolás
  • Fogyasztói keverékek
  • Kozmetika
  • Tűzoltó habok

E korlátozások célja az emberi egészség és a környezet védelme, miközben korlátozzák a társadalmi-gazdasági hatásokat. Bizonyos ágazatok, például a félvezetők, az akkumulátorok és a zöld hidrogénhez használt üzemanyagcellák mentességet élveznek, amennyiben nem léteznek biztonságos alternatívák.

A végrehajtás ütemterve

Az új korlátozások hivatalosan 20 nappal az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követően lépnek hatályba. A  terméktípustól függően 18 hónaptól 5 évig terjedő szakaszos átmeneti időszak időt biztosít a gyártóknak arra, hogy alkalmazkodjanak és biztonságosabb alternatívákkal helyettesítsék a PFHxA-t.

Az EU elkötelezettsége a PFAS-szennyezés csökkentése iránt

Ez a korlátozás része az EU PFAS-szennyezés csökkentésére irányuló nagyobb erőfeszítéseinek, összhangban a vegyi anyagokra vonatkozó fenntarthatósági stratégiával. A PFAS-t évtizedek óta használják ipari folyamatokban és fogyasztási cikkekben, ami a talaj és a víz, köztük az ivóvíz széles körű szennyeződéséhez vezet. A PFHxA korlátozásával az EU folytatja a közegészségügyi kockázatok csökkentésére irányuló munkáját, miközben egyensúlyt teremt a zöldebb gazdaság iránti ipari igények között.

Ez az intézkedés más káros PFA-k, például a PFOA meglévő tilalmára és korlátozásaira épül, hozzájárulva a biztonságosabb és fenntarthatóbb jövőhöz.

Az Európai Bizottság sajtóközleménye 2024.9.19.: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/hu/ip_24_4763

Ekotox központok Vegyianyag-kezelési weboldalak: Vegyianyag-kezelési szolgáltatások – Ekotox EU

2024. évi REACH-konferencia: 2024. évi REACH-konferencia – TrainingEU

REACH Conference
Webináriumok és konferencia – Vegyianyag-kezelés és REACH 

Webináriumok és konferencia – Vegyianyag-kezelés és REACH 

Október hónapokban a vegyi anyagokra vonatkozó jogszabályok területén számos tevékenységre kerül sor, amelyek vállalatok, termékek és tevékenységek széles körét érintik.

14.10.2024 – Az elemekről szóló új rendelet: a szabályozók és az ipar szempontjai

2024.10.15-16. – Konferencia a vegyi anyagok kezeléséről és a REACH-ről


A REACH konferenciára  2024. október 15–16-án kerül sor.

A Vegyianyag-kezelési és REACH konferencia 2024 legfontosabb eseménye szakértők, szabályozók és iparági képviselők részvételével, amely az EU vegyi anyagokra vonatkozó fenntarthatósági stratégiájával összefüggésben széles területen a legújabb változásokra és trendekre összpontosít.

A REACH konferencia társszervezői az Európai Vegyipari Szövetség és az Európai Fémipari Szövetség, az Eurometaux.

A résztvevők naprakész információkat kapnak a jelenlegi és jövőbeli szabványoknak való megfeleléshez szükséges új követelményekről, eljárásokról és bevált gyakorlatokról.

A REACH konferencia angol nyelven kerül megrendezésre.

A konferencia hibrid – a részvétel személyesen és online is lehetséges.

További információ és regisztráció: REACH Conference Bratislava 2024 – Ekotox Training

Az elemekről szóló új rendelet: a szabályozók és az ipar perspektívái, amelyre 2024. október 14-én kerül sor.

Ez a rendelet hatással lesz a szabályozó hatóságok és az ipar kilátásaira az elemek gyártásával, ártalmatlanításával és újrafeldolgozásával kapcsolatos változásokkal kapcsolatban. A rendezvény résztvevői elemzik az új követelményeket és azok hatását a környezeti felelősségre ezen a területen.

Az akkumulátorokról szóló új rendelet angol nyelven kerül megrendezésre.

A szeminárium hibrid – a részvétel személyesen és online is lehetséges.

Ďalšie informácie a registrácia: https://ekotoxtraining.com/events/chemicals-management-in-the-new-batteries-regulation-perspectives-from-regulators-and-industry/

Ne hagyja ki a lehetőséget, hogy részt vegyen ezeken a nagy eseményeken, amelyek segítenek naprakésznek maradni a legújabb szabályozási változásokkal kapcsolatban, és hatékonyan alkalmazkodni az új követelményekhez.

Hatóanyag-maradványok az ivóvízben

Hatóanyag-maradványok az ivóvízben

Az EFSA és az ECHA iránymutatása már elérhető

2026. április 1-jétől Európában új követelmény a vízkezelési eljárások hatóanyagokra és metabolitjaikra gyakorolt hatásának értékelése. Az Európai Vegyianyag-ügynökség (ECHA) és az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) által közösen vezetett kezdeményezés a növényvédő szerekben és biocid termékekben található hatóanyagok új törzskönyvezésére és regisztrációjának megújítására terjed ki.

2023 végén iránymutatást tettek közzé a vízkezelési eljárásoknak az ivóvíz előállítása céljából kivett vízben lévő hatóanyagok vagy metabolitjaik maradékanyagaira gyakorolt hatásáról. Tárgyalások folynak a vegyipari, agrokémiai vállalatok és szerződéses kutatószervezetek között, hogy egyértelmű vizsgálati stratégiákat és analitikai támogatást határozzanak meg és validáljanak az új követelményeknek való megfelelés érdekében.

Az ivóvizet többek között felszíni és/vagy felszín alatti forrásokból nyerik. Az útmutató különböző megközelítéseket tartalmaz a vízkezelési folyamatok által az ivóvíztermelésben használt hatóanyagokra és metabolitjaikra gyakorolt hatás mérésére. Az iránymutatás elsősorban az Európai Unióban alkalmazott eljárásokra vonatkozik, beleértve a szűrést, klórozást, előoxidációt, ózonozást és UV-fertőtlenítést. Ez segíteni fog az ivóvízben található káros vegyületeknek való kitettséggel kapcsolatos közegészségügyi aggályok kezelésében.

Mit tartalmaz a tesztelés?

Többszintű keretben lehetőség szerint kerüli a működő tanulmányokat, és adott esetben magában foglalja a bizonyítékok súlyozására szolgáló módszerek alkalmazását és egy új megközelítést.

A már használatban lévő hatóanyagok pontos száma, amelyet értékelni kell, még nem ismert, de a becslések szerint körülbelül 100–500 lesz, amelyek mindegyike több potenciális metabolittal rendelkezik. Ez aggodalomra ad okot a gyártók számára, akik kénytelenek lennének elvégezni a tesztelést termékeik folyamatos megfelelőségének biztosítása érdekében.

Hogyan segíthet az Ekotox Hungary Kft.?

Az Ekotox Hungary Kft. szakértői tanácsot ad a hatóanyagoknak az ECHA és az EFSA új követelményeivel összhangban történő regisztrálásával kapcsolatban. Segítünk a tesztelési stratégiákban, az elemzési támogatásban, valamint a termékmegfelelőségre vonatkozó jogszabályi követelményeknek való megfelelésben. Célunk az ivóvíz biztonságának és az összes előírás betartásának biztosítása.

https://echa.europa.eu/hu/-/echa/efsa-guidance-on-the-impact-of-water-treatment-processes-of-residues-of-active-substances-in-drinking-water